Przez całe życie ludzki organizm już od samego początku życia narażony jest na „zanieczyszczenia” cząstkami metali ciężkich. Wprowadzamy je do organizmu większości przez pożywienie, jednakże nie jest to związane z nieodpowiednią dietą. W obecnej dobie metale ciężkie są już praktycznie wszędzie i nie tylko w pożywieniu. Dlatego choroby związane ze skażeniami metalami ciężkimi należą do chorób cywilizacyjnych. Metale ciężkie przez dostanie się i obecność w naszym organizmie wpływają na katalizę wolnych rodników, które zasadniczo mają zły wpływ na nasz organizm- wyniszczając go powoli na poziomie komórkowym, niszczą tkanki, przyczyniają się do szybszych procesów starzenia się całego organizmu, a co za tym idzie pogorszeniu stanu skóry i włosów.

Na początek, czym jest chelatacja?

Chelatacja tzw. terapia chelatacyjna, to metoda terapeutyczna, polegająca na dożylnym podawaniu pacjentowi poprzez kroplówkę , związków chelatacyjnych, które mają za zadanie usunąć metale ciężkie z całego organizmu, wspomagać leczenie. Lista schorzeń, w których stosuje się wspomagająco chelatację jest bardzo długa.

A oto wskazania do zabiegu chelatacji

Z tego zabiegu powinny skorzystać praktycznie wszystkie osoby, gdyż wszyscy są narażeni na metale ciężkie, natomiast w szczególności osoby, które wykazują poniższe wskazania:

  • choroby nowotworowe,
  • choroba wieńcowa,
  • zaburzenia krążenia,
  • zatrucia metalami ciężkimi i grzybami,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • miażdżyca,
  • cukrzyca,
  • zawał serca,
  • zaburzenia krążenia mózgowego,
  • depresja czy choroba Alzheimera.

Terapia chelatacyjna na miażdżycę?

Częstym, bardzo popularnym wskazaniem do zabiegu chelatacji jest miażdżyca. Miażdżyca to choroba tętnic, prowadząca do zwężenia ich światła. Przyczyną zwężenia jest blaszka miażdżycowa, zbudowana głównie z cholesterolu, która wyrasta ze ściany tętnicy, doprowadzając do zmniejszenia przepływu krwi (niedokrwienia), skutkującego niedotlenieniem narządów. Gdy naczynie zatka się całkowicie, chory może mieć niebezpieczny dla życia zawał serca lub udar mózgu. Chelatacja pozwala na oczyszczenie zwężonych przez blaszkę miażdżycową naczyń.

Jak wygląda zabieg Chelatacji?

Pacjentowi podczas zabiegu podaje się za pomocą kroplówki substancje tzw. chelatory, które silnie wiążą i wychwytują metale ciężkie. W efekcie następuje głębokie oczyszczenie naczyń i odtrucie organizmu. Chelatorami wykorzystywanymi w terapii to kwasy ALA. Po wprowadzeniu dożylnie substancji w postaci kroplówki do organizmu, chelator „wyłapuje” z blaszek miażdżycowych wapń i powoduje jakby „czyszczenie” naczyń krwionośnych ze złogów lipidowo – cholesterolowych. Około dwóch godzin po zakończeniu wlewu dożylnego około 80% podanego chelatora jest już wydalone do moczu. Substancja ta jest bezpieczna, w przeciwieństwie do większości spożywanych leków nie obciąża organizmu, dlatego, że nie nie jest metabolizowana i jest wydalana w całości.

Kuracja wymaga serii zabiegów.

Składniki wlewu:

Są nimi aktywne substancje, które na drodze chemicznej „wychwytują” pewne metale i minerały znajdujące się w organizmie.