Minerały, czyli makroelementy i mikroelementy są związkami niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Makroelementy i mikroelementy zapewniają rozwój, zdolność do reprodukcji oraz zdrowie. W przypadku organizmów roślinnych i zwierzęcych składniki mineralne to te, które po spaleniu mają postać popiołu. Makroelementy i mikroelementy stanowią około 4% masy ciała. Z 46 składników mineralnych aż 30 to pierwiastki konieczne do życia. Organizm ludzki nie jest w stanie ich sam wytworzyć, dlatego człowiek musi przyjmować je z pożywieniem.

Co wybrać- dietę, suplementy  czy koktajl w kroplówce ?

Organizm nie jest w stanie sam wytworzyć minerałów, dlatego musimy je dostarczać  z zewnątrz poprzez dietę, suplementację albo kroplówkę.

Wszelkie niezbędnie minerały dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu są dostarczane wraz z pożywnieniem. Nie zawsze jednak da się dostarczyć je poprzez samo odżywianie, gdyż często takie ilości są niewystarczające, aby uzupełnić całkowite zapotrzebowanie. Tu przeszkodą staje się głównie niska jakość żywności, źle zbilansowana dieta, błędy żywieniowe. Innym problem stanowią obecne w pożywieniu substancje antyodżywcze (np. fityniany), które znacznie ograniczają wchłanianie minerałów. Suplementy doustne również nie zapewniają często przyswajalności oraz szybkich efektów. Dlatego też stworzyliśmy specjalną kroplówkę z minerałami, która pozwoli Państwu szybko osiągnąć szybkie rezultaty, zbilansować minerały w Waszym organizmie. Porównując kroplówkę w odniesieniu do suplementów doustnych czy diety wchłania się praktycznie natychmiastowo do naszego organizmu oddając wszelkie minerały, pomijając układ pokarmowy.

 

Najczęstsze objawy niedoborów minerałów

Wapń – głównym objawem niedoboru wapnia jest: drętwienie palców u rąk; konwulsje; arytmia (nieregularny rytm serca); osteoporoza; złamania kości

Selen – głównym objawem niedoboru selenu jest:  nowotwór lub historia chorób nowotworowych w rodzinie; kardiomiopatia (choroby mięśnia sercowego)

Jod –  głównym objawem niedoboru jodu jest: wole tarczycy; niedoczynność tarczycy

Chrom  –  głównym objawem niedoboru chromu jest: katarakta (zaćma); łaknienie cukru; wahania poziomu glukozy we krwi; niski poziom glukozy we krwi

Magnez   –  głównym objawem niedoboru magnezu jest:  miękka; łamliwa płytka paznokcia; nadpobudliwość u dzieci; skurcze mięśni nóg; PMS – zespół napięcia przedmiesiączkowego; osłabienie zmysłów; uporczywa biegunka; drżenie rąk; nadciśnienie tętnicze; dysfagia (trudności z przełykaniem); nadwrażliwość na światło; osteoporoza; nadciśnienie tętnicze w czasie ciąży

Cynk  –  głównym objawem niedoboru cynku jest: rozstępy; nadpobudliwość u dzieci; słabe gojenie się ran; częste przeziębienia; niepłodność i poronienia; zaburzenia węchu i smaku; słaby wzrok lub kurza ślepota; uporczywe infekcje

Żelazo  –  głównym objawem niedoboru żelaza jest: blady język; wypadanie włosów

 

Składniki wlewu:

Selen–wchodzi w skład enzymu, który ma działanie przeciwutleniające, uczestniczy w przemianie hormonów tarczycy, zwiększa odporność. Niedobór powoduje zaburzenia rytmu serca i może zwiększać podatność na choroby nowotworowe.

Cynk– składnik wielu enzymów i hormonów m.in. insuliny, tyroksyny, testosteronu. Niezbędny do syntezy białka i kwasów nukleinowych. Obniża poziom złego cholesterolu (LDL) co chroni przed miażdżycą, chorobami serca i nadciśnieniem.

Jod– składnik hormonów tarczycy, bierze udział w procesach metabolicznych takich jak oddychanie komórkowe i wytwarzanie energii. Odpowiada za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego, przysadki mózgowej, mięśni, serca, nerek. Reguluje procesy wzrostu i dojrzewania komórek.

Chrom– reguluje przemianę materii, normalizuje poziom glukozy we krwi, hamuje napady wilczego głodu i apetyt na słodycze, obniża frakcje złego cholesterolu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Chrom w połączeniu z właściwą dietą i aktywnością fizyczną ułatwia pozbycie się nadwagi.

Na – sód reguluje równowagę kwasową- zasadową, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego, wraz z potasem reguluje napięcie mięśniowe oraz przewodzenie bodźców w komórkach nerwowych. Zawiaduje gospodarką wodną organizmu, zatrzymując wodę i odpowiada za jej prawidłowe rozmieszczenie w ustroju.

K– potas pobudza wydzielanie insuliny, uczestnicząc w przemianie węglowodanów i białek. Jest niezbędny do właściwego funkcjonowania systemu nerwowego, pracy mięśni, bierze udział w dotlenianiu mózgu, poprawiając zdolność myślenia i koncentrację. Odpowiada za gospodarkę wodna ustroju, kontrolę ciśnienia krwi i pracę nerek.

Magnez– składnik kości i zębów. Wzmacnia mięśni i koi nerwy- działa antystresowo na układ nerwowy. Uczestniczy w przebiegu wielu szlaków metabolicznych związanych z przemianą białek, kwasów nukleinowych, lipidów i węglowodanów. Wykazuje pozytywny wpływ na krzepnięcie krwi, usprawnia reakcje obronne organizmu, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Obniża poziom cholesterolu, chroniąc przed uszkodzeniem mięśnia sercowego.