Kac- oznacza złe samopoczucie występujące na drugi dzień po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu. Picie etanolu, zawartego w alkoholu, odpowiada za stan upojenia alkoholowego.

Jak rozpoznać kaca?

Gdy na drugi dzień po spożyciu alkoholu odczuwasz suchość w ustach, drżenie rąk, wrażliwość na światło, nudności, wymioty, ból brzucha, głowy i ogólnie złe samopoczucie, to z pewnością możesz mówić o kacu.

Jakie są jego przyczyny?

hipoglikemia (czyli niedocukrzenie), spowodowana spadkiem poziomu cukru we krwi, co przyczynia się do dużego osłabienia, które odczuwamy na drugi dzień po imprezie alkoholowej.
odwodnienie organizmu, wynikające ze wzmożonego wydzielania moczu po dużym spożyciu alkoholu.
zatrucie pokarmowe lub lekkie podrażnienie żołądka, które wystąpi zapewne, gdy mieszasz alkohole, do tego palisz papierosy i dodatkowo jesz niewiele lub produkty niewiadomego pochodzenia.
rozkład alkoholu w organizmie powoduje także negatywne objawy kaca

Co należy zrobić jeśli już się pojawi?

Zachęcamy, aby sięgnąć po specjalnie skomponowaną kroplówkę, która jest koktajlem witamin i minerałów potrzebnych do szybkiej regeneracji organizmu po kacu i minimalizacji skutków zatrucia po nadużyciu alkoholu.  Koktajl ten pozwoli na szybki powrót do pełni sił.

Składniki wlewu:

Glukoza –Glukoza to cukier prosty, powszechnie występujący w produktach spożywczych. To najprostszy z węglowodanów, dzięki czemu jest nazywany monosacharydem. Nasz organizm pobiera glukozę z pożywienia. Potrzebujemy jej, ponieważ wraz z tłuszczem, glukoza jest jednym z preferowanych przez organizm źródeł paliwa w postaci węglowodanów. Gdy poziom glukozy we krwi spada mówimy o hipoglikemii. W takim przypadku prawidłowe funkcjonowanie komórek jest zaburzone. Najczęstszymi objawami hipoglikemii są: nerwowość, bóle głowy, zamazana mowa, uczucie wilczego głodu, stan splątania, drgawki, a nawet śpiączka.

Witamina C – czyli słynny kwas askorbinowy, który bierze jest odpowiedzialny za metabolizm tłuszczów, cholesterolu i kwasów żółciowych. Dodatkowo bierze udział w syntezie kolagenu, hormonów, hemoglobiny, zapewnia prawidłowe gojenie ran oraz zwiększa przyswajalność żelaza. Jako jeden z najlepszych, silnych antyoksydantów posiada silne właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne białych krwinek, podnosi odporność organizmu i chroni przed infekcjami. Witamina C uczestniczy w utrzymaniu właściwych funkcji psychicznych, wspiera układ nerwowy oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Odgrywa ogromną, kluczową rolę w zachowaniu dobrego stanu naczyń krwionośnych uszczelniając ich śródbłonek.